Jakub Laššo

Laššo je mladý brněnský kameraman, který dělá proklatě pěkná videa. Nedávno jsem tady nahrával jeho video, když točil malou fotosession ve Vaňkovce. Už dlouho jsem si jen tak nevzal foták, bez zbytečných kil objektivů blesků a stativů. Takže když mi Kuba zavolal že jde točit, tak má volba byla jasná. Musím říct že to je boží 🙂 Bylo naprosto krásné počasí a tak jsem se rozhodl po hooodně dlouhé vytáhnout dokonce i skate. Bylo to bezva. Chodníky zametený, rozeplá košile, lehký vánek, foťák hozený na zádech. Z tohodle odpoledne mám asi čtrnáct fotek, tak se podívejte, jak Kuba maká jako ďas 🙂

Nátáčení probíhá dost podobně jako focení. Poslední dobou ještě víc než dříve protože se začalo hodně točit na foťáky. Nejdřív se poskládá vybavení, potom je potřeba domluvit se s jezdcem co bude dělat, promyslet odkud trik fotit. Zhodotit světlo, nastavit kameru (foták) a už se jde na věc.

Tady Kuba točí náběh na záběr. Aby všechny zábery nezačínali stroze jen přípo danou scénou s jezdcem, tak v tomhle případě nejdřív háže detail na obličej ridera a potom teprve sjíždí na celek.

Kluci točili tzv. sérku. Takže se jezdec nejdřív rozjížděl vzadu. V půlce cesty dal první trik a potom pokračoval dál kde skákal ze zídky. Na čas je to mnohem náročnější protože aoba triky jsou náročné a tak trvá než se povede jízda ve které se oba povadou ke spokojenosti obou aktérů. Točilo se hned vedle Novosadeckého skateparku, což znamená hned pod petrovem což nám nabídlo zajímavá panorámata.

Každá den je plný překvapení a nových zjištění. Po tom co si kuba nechal foťák asi minutu takhle odpočívat na sluníčku tak vzápětí zjistil, že se může i přehřát. To jsme aspoň usoudili z černevé blikající ikony na displayi, která znázorňovala teploměr. Znamenalo to pro něj asi desetiminutovou pauzu a já jsem si na chvíli znásilnil riderta pro sebe, abych měl taky aspoň jednu fotku bez něj 🙂

Nakonec si bohužel skater vyvrkl kontík, čímž natáčení zkončilo…

Zjistili sme, že ve velkoskladu alko i nealko nápojů, před kterým sme celou dobu jezdili, si může kdokoli koupit cokoli a taky jsm zjistili, že například kombinace bobře vychlazené plechovky redbullu a plechoky ice T výjde na 35kč jsme udělali náběh 🙂

Skoro celou dobu jsem měl nasazený šedý hama filtr abych mohl fotit i za tak slunného dne na hodně otevřenou clonu a musím říct, že jsem unešený z jeho jemného natónování.

Na konec za námi přijeli i staří známí nepřátelé skateboardingu a tak už definitivně balíme a pádímě pryč.

Zítra chceme jít s Barčou dofotit Péřiny kulichy Flick a možná se knám přidá i Kuba, takže očekávajte další příspěvěk co nevidět : )

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s